Nowy wygląd strony

Postanowiłam zmienić wygląd strony. Od początku, czyli od 2011 roku blog wyglądał tak samo. Nadszedł czas, aby trochę go odświeżyć. Mam nadzieję, że Wam się podoba.

Dzisiaj po drodze do pracy widziałam takie oto auto elektryczne podłączone do ładowania. Cieszę się, że to coraz częstszy widok. Mam nadzieje, że za kilka lat nie będzie już samochodów na ropę i benzynę, ponieważ zatruwają one powietrze i środowisko. Pozyskiwanie prądu niestety nie zawsze jest czyste, jeżeli nie pochodzi ze słońca wiatru lub wody. Nie jestem zwolenniczką elektrowni na węgiel lub na gaz, ani elektrowni jądrowych, a stąd pochodzi większość prądu. Więc elektryczne auta nie do końca muszą być bardziej ekologiczne. Jedno jest pewne nie wydzielają spalin i robią mniej hałasu w porównaniu do zwykłych samochodów. Dlatego elektryczne maja tutaj dużego plusa, mimo że nie są idealne.

elektryczne auto

 

Kolejna sprawa, jak już jesteśmy przy energii elektrycznej, to żarówki energooszczędne. Tak zwane świetlówki nie są tak ekologiczne jak by się wydawało. Oszczędzają energię i to nawet do 80%, ale zawierają rtęć. Jak wiadomo rtęć jest bardzo szkodliwa dla środowiska i dla człowieka. Oddaje się je do recyclingu, ale pamiętajmy, że wykonane są ze szkła, a szkło może sie zbić i w tym momencie rtęć dostaje się do środowiska. Dlatego osobiście nie kupuję takich żarówek.

świetlówka

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s